ÇİFTÇİLERE SALEP YUMRU TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI


Haber Kategorisi : Tarım ve Hayvancılık Haberleri
Yayınlanma Tarihi : 03 Haziran 2021 21:24
Okunma Sayısı : 970
Haberin Yazarı : Yönetici
Haberin Kaynağı : Site Yönetimi

    19 Mayıs İlçesinde Salep Yumru Tohum Dağımı Gerçekleştirildi

        Tarım ve Orman Bakanlığı  Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce 2021 yılında yürütülecek olan Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen Salep Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında salep yumrusu tohumu dağıtımı İlimizde ve Ülkemizde salep üretim merkezi olan 19 Mayıs ilçesinde gerçekleştirildi.

Törene Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Serkan KALINBACAK,  19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram KONUŞ, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman TOSUNER, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Lale BAYKAL, İlçe Tarım ve Orman Müdürlerimiz ile mevcut salep üreticileri ve yeni üretime başlayacak olan salep üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Törende yaptığı konuşmasında İl Müdürü İbrahim SAĞLAM; “Salep Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında İlimize bağlı 13 ilçede 50 üreticiye 1250 kg salep yumru tohumu dağıtımı gerçekleştirilmiştir. %50 si Bakanlığımız %50 si çiftçi katkısı ile gerçekleştirilen projenin toplam bütçesi 202.500 TL dir. Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Bakanlığımızca desteklenen bu projenin hem İlimiz salep üretimi ve üreticilerini destekleme hem de salep yumrusunun doğadan izinsiz ve düzensiz sökümünün önüne geçmek anlamında önemli olduğunu değerlendiriyoruz”. dedi.


 LinkedIn'de Paylaş
'de Paylaş
Telegram'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş